18 Aralık 2012 Salı

Uzun süreli sessizliğim ve sebepler silsilesi...


Merhaba Sevgili Okurlarım,
Sanırım son bir aydır aslında sürekli burada olmama rağmen hiçbir şey yazacak halim ve vaktim yoktu. Sessizliğimi blog konseptine uygun olarak bozman niyetindeydim ama artık sessizliğimi bir şekilde bozmam gerektiği kanaatine vardım. Nette boş boş dolanıp duruyorum bari dertlerimi anlatayım da rahatlayım değil mi :)

Evet canlarım yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi ben artık öğretmenliğe ilk adımı attım. Atanmadım ama ücretli de olsa 5 aralık itibari ile evimize yakın bir ortaokulda Türkçe öğretmeni olmuş bulunmaktayım :) Yaklaşık 13 gün oldu ama ben baya sevdim bu işi sabahları okula giderken işe değilde sanki gezmeye eğlenmeye gidiyormuşum gibi hissediyorum.

İlk kez bugün biraz zor geldi öğretmenlik öğrencilerden değilde benden oldu tamamen öğretmenliğe başlamamdan birkaç gün önce bir evlilik kararı almıştım. Sevdiğim insanla evlenecektik (bu arada 20 günde aldık bu kararı çok hızlı oldu evet ama çok yerinde bir karardı) ailelerimize durumu anlattık. Birkaç kez onlar bize geldiler biz alyans bakmaya başladık fln her şey o kadar güzel ki haziran da düğünüm olacaktı nerdeyse.. Ve bir anda bnm ailemin çıkardığı bir sürü problem sonucu yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Ne kadar ayırabildik orası da meçhul de işte... 

Sonuç olarak yoğun günler yavaş yavaş geride kalsa da müthiş bir acı var içimde... Okula gidip gelmez az da olsa rahatlatıyor beni ama yetmiyor. Kurduğum hayallerim, ümitlerim her şeyimi bir anda yıktılar...

Şuanıma en uygun şarkıyı da sizinle paylaşıp en kısa zamanda kozmetik yazılarıma geri dönmek ümidi ve sözü ile diyorum ve gidiyorum...
Ne olur söyleyin sevenler bana
Ayrılmak kanunmu aşk kitabında
El ele tutuşup gezmeden daha
Zulm etmek kanunmu aşk kitabında

Ümitlerim kırıldı gitti
Hayallerim yıkıldı bitti
Bu aşk beni benden etti
Sevdim sevdim bak ne hale geldim

Her seven sonunda düşüyor derde
Bu aş kitabının yazanı nerde
Elele tutuşup gezdiğim yerde
Terketmek kanunmu aşk kitabında

Ümitlerim kırıldı gitti
Hayallerim yıkıldı bitti
Bu aşk beni benden etti
Sevdim sevdim bak ne hale geldim

6 yorum:

çağla deniz dönmez dedi ki...

Cok merak ettim seni :(

koyukirmizi dedi ki...

Canımm nihayet dönmüş olman çok güzel. Özlemişim ben senin yazılarını =)

Hayatın ne getireceği hiç belli olmaz. Hep diyorum ya zamana bırak sen. Bu arada bak ne güzel işe başlamışsın bir sürü öğrencin olmuş. En azından kafanı dağıtacak şeyler var. Ben eninde sonunda her şeyin çok güzel olacağından eminimm =)
Öpüyorum çok =)

missisgamze dedi ki...

Canım çok üzüldüm neden böyle bir şey yaptılar ki? Acaba çok hızlı gelişti diye mi oldu? Bence yine de sakin kafayla bir düşünseydiniz hemen bitirmek yerine erteleseydiniz keşke... Neyse her şeyin hayırlısı gönlünü ferah tut, bence varsa kısmetinde olur, yoksa da daha hayırlısı olur inşallah her şey için.

Çok tevekkül dolu bir yazı oldu ama yuva işlerinde böyle düşünüyorum ben artık.

Öğretmenlik durumuna da çok sevindim, umarım bir an önce kadrolu da olursun;)

Adsız dedi ki...

Her seyde vardır bir hayır.. Allah yardımcın olsun.İstediklerin senin olsun..

sevda s. dedi ki...

Çok üzüldüm bak şimdi. Okul işi iyiymişte. Neden öyle oldu ki? Ee, onlar problem çıkardı diye hemen vazgeçmediniz di mi?
Hayırlısı olsun tabii de.

menekşe gümüş dedi ki...

aileler her zaman haklıdır. senin bakamadığın bir yönü keşfetmişlerdir